לתת מקום לאישה (שבנו) – החלמה דוורשת לאמץ תכונות "נקביות"

לתת מקום לאישה (שבנו)

מדוע יש צורך בלציין את יום האישה ו…לא את יום הגבר? או מה למעשה יש  לחגוג ביום האישה? בדינמיקה בין התכונות או האיכויות, הגבריות והתכונות הנשיות זה ברור שאנו חיים בעולם הנשלט באופן דומיננטי על ידי האיכויות הגבריות! מה לעשות זה עולם של גברים ( IT'S A MAN'S WORLD (. הלכה למעשה, דיכוי האיכויות הנשיות הוא דיכוי יכולת הריפוי, ההחלמה. רק האיכות הנשית מאפשרת החלמה. כך שאם אנו חפצים בהחלמה וריפוי יש צורך לאמץ, לחגוג, את ה"אישה" שבנו.

הדינמיקה בין פלוס למינוס מאפשרת זרימה של אנרגיה. כך גם הדינמיקה ולא פחות חשוב, האיזון, בין גבר לאישה מאפשרת תנועה, משחק, התפתחות ו… חיים. גבר ואישה אלו הפכים המשלמים זה את זו.  בכל גבר יש גם תכונות נשיות וההיפך, בכל אישה קיימים גם תכונות גבריות.

בגדול התכונות הגבריות הם:  ממוקד (מטרה), רציונאלי, כיוון, חופש, תכליתי, פורץ דרך, נחוש, עצמאי, שליטה, חזק.

התכונות הנשיות: הכלה, אמפטיה, כניעה, קבלה, זרימה, אינטואיציה, יצירתיות, הזנה, סובלנות, תמימות.

כמובן ניתן למצוא עוד ועוד תיאורים ומושגים, אך לצורך ענייננו הבה נסתפק בזאת.

מערכת הבריאות, כמו בכל המערכות והמוסדות בחברה נשלטים, מה לעשות, על ידי התפישה הגברית. כיצד התפישה הגברית מנסה לפתור בעיה או משבר? כאשר מחלה (בעיה, משבר) פורץ, התפישה הגברית היא: "יש כאן בעיה, הבה נבין מה קורה כאן, יש צורך במציאת פתרון, אנו נלחם בבעיה, נהיה חזקים, נדכא את הכאב, אנו ננצח ונשתלט על מחלה".  זו חשיבה גברית.

נכון, אולי, תפישה זו יצרה לא מעט פתרונות. אך תפישה זו גם העמיקה את התחלואים, יצרה עוד ועוד בעיות ומחלות. המלחמה בסרטן רק הגבירה את מחלת הסרטן. ממתי המלחמה בסמים פתרה את בעיית הסמים? ממתי מלחמה יצרה שלום?!

הגבר, בדחף יצר השליטה שבו דיכא את האישה וזה יצר חוסר איזון. אך בחברה הנשלטת על ידי הגבר, האישה, נאלצה אף היא לאמץ את התכונות הגבריות וזאת, במחשבה, שרק איכויות אלו (גבריות) יתאפשר לה לשרוד או להצליח בחברה הגברית. כך אנו רואים יותר ויותר נשים המאמצות חשיבה, התנהגות, מראה ותפישה גברית. בכך, האישה, נאלצה לוותר על מה שהיא וכעת, נותרנו בחברה ללא האיכויות, הנשיות – האיכויות הנדרשות לריפוי והחלמה. 

כדי להחלים יש צורך להתחיל ולאמץ את התכונות, האיכויות, הנשיות של הכלה, אמפטיה, הבנה. כך יש להתייחס לכאב או מחלה הפורצת. אלו התכונות הנדרשות מאתנו להביא אל הכאב. כל שתינוק או ילד הנמצא במצוקה זקוק לו זה, חיבוק של אימא. ילד עם כאב לא זקוק להסבר, או דיאגנוזה.  כל שילד זקוק לו, זה חום ואהבה. אך כשמחלה או כאב פורץ אנו מיד פונים ל"גבר" שבנו, מנסים להבין מה קרה כאן, מנסים לפתור את הבעיה.

ביום חג האישה, כיצד אנו יכולים להעצים את האישה שבנו? כיצד אנו יכולים לתת יותר מקום לאיכויות הנשיות? כדי שיותר ויותר נשים יחושו ביטחון להיות ה"אישה" שהם? כיצד אנו יכולים לראות שבכל אחד ואחת מאתנו קיימים איכויות של אמפטיה, סובלנות, הכלה. ככל שנלמד להכיל תכונות אלו, כלפי עצמנו, כלפי הכאב וכלפי הסביבה, ללא חשש, כך החברה שלנו תהיה בריאה יותר.

ד"ר שמי שגיב – כירופרקט

מומחה לשיקום מערכת העצבית

By | 2017-03-06T13:13:36+00:00 מרץ 6th, 2017|התפתחות ומודעות, כללי|0 Comments