קנדידה

קנדידה – טיפול מניעה תזונה

 

 קנדידה היא סוג של פטרייה  הנמצאת כמעט בכול אחד ואחת מאתנו. הבעיה מתחילה כשאוכלוסיית הקנדידה מתחילה להתרבות מעבר ליכולת הגוף להתמודד עם המזון שהם גוזלים מהגוף  ומנגד עם הרעלנים – פסולת מטבולית שהם מיצרים. אם אתם סובלים מעייפות, כבדות, חוסר ריכוז, בעיות בעיכול, כאבי ראש, תחושת חוסר איזון כללית אז יתכן מאוד שאתם סובלים מקנדידה.

57e93b7560ab6858637b11dda7ec3e43

הקנדיה הינה ייצור לכול דבר. מצד אחד אף היא צורכת מזון לקיומה והמזון המועדף הוא סוכר. יצורים אלו למעשה ניזונים מהמזון שאנו אוכלים. אם אנו חשים התקפי רעב תמידיים או חשק בלתי נשלט לסוכר זה סימן מובהק להימצאותם של הקנדידה. בכך שאנו ממשיכים לספק להם סוכר למחייתם אנו גורמים להתרבותם הבלתי נשלטת.

 

כמו בכול אורגניזם הצורך מזון לקיומו נוצרת גם פסולת מטבולית. פסולת זו היא אקסוטוקסינים, רעלנים. בבסיסם רעלנים אלו הם חומציים ובכך תורמים לעלייה ברמת החומציות של הגוף.  כאשר רמת החומצה בדם עולה לרמה שהגוף כבר אינו מסוגל לסלקם, הדם הופך לחומצתי. חומציות יתר גורמת לתאי הדם להיצמד האחד לשני וכתוצאה מפסיקים לתפקד ביעילות, זרימת הדם משתבשת, פעילות הלב מתגברת ופוחתת אספקת החמצן לשרירי ורקמות הגוף.

 

כשרמות יצור החומצה עולות מעבר ליכולת הגוף לנטרולם ולסילוקם יאגרו חומצות אלו בגופנו – ברקמות השריר, בגידים, בפאציות, ברקמות שומן ובאברי הגוף (כבד, לבלב, ריאות,) חומצה עלולה לפגוע ואף להרוס רקמות אלו.   מסתבר שתהליכי נטרול החומצות, סילוקם ואגירתם ידועים כ"תהליכי הזדקנות".

 

הבדיקה היחידה המאבחנת הימצאות של קנדידה הינה בדיקת דם מיקרוסקופית הנעשית במרפאתנו.

 

הגורמים לקנדידה הם : שימוש ממושך באנטיביוטיקה–   פוגעת במערכת החיסונית וביכולתם להתמודד אל מול הקנדידה. תרופות- סטרואידים, צריכה רבה של סוכרים  ושמרים, מתח- מחליש את מערכת החיסון של הגוף, מערכת ההגנה שלו, ובנוסף גורם להפרשת הורמונים שמשפיעים על רמות הסוכר בגוף ולכן על גידול הפטרייה.      

 

הטיפול בקנדידה מחייב מספר צעדים ולאורך זמן ממושך. שינו הרגלי תזונה – להפסיק כול צריכת סוכרים (לפעמים גם פירות וירקות עם ערך גליקמי גבוה) ופחמימות, הטרדת המתח, הפסקה, אם זה מתאפשר, של תרופות כמו גלולות למניעת הריון וכדורי משככי כאבים. להרבות בירקות, שמן אורגנו היגוע כאנטיביוטיקה הטבעית של הגוף.

 

 טיפול מהפכני בכירופרקטיקה שפותח לאחרונה מאפשר שחרור מתח מחוט השדרה ולא רק לחולייה בודדת כפי שנעשה עד היום. טיפול בשיטתNETWORK SPINAL ANALYSIS NSA –  מפסיק את ההתנהלות המגננתית ומאפשר למוח דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר. הטיפול מתבצע באמצעות מגע עדין ומדויק בנקודות אסטרטגיות בחוט השדרה.

 

שיפור בכאבים

המתח הכרוני בשרירי הגב יורד, תפקוד החוליות משתפר והלחץ מהדיסק (פריצה) משתחרר. היציבה משתפרת, עמוד השדרה מתגמש ועומד בצורה יעילה בעומסי היומיום. המתח הגופני הפנימי נרגע ותפקוד המערכות הפנימיות משתפר: כך גם הנשימה, הלב ולחץ הדם, מערכת העיכול ועוד. מערכת החיסון מתחזקת והגוף מרגיש בריא יותר.

 

ירידה במתח

המתח הרגשי\נפשי נרגע, משתפרת היכולת להתמודד עם מצבי חרדה, עצבנות, דיכאון, עייפות קשיי שינה וכו. הגוף מפתח דפוסים עצביים המאפשרים לזהות  ולשחרר מתח שנאגר בגוף ומשכלל את יכולת הריפוי העצמית. גמישות חוט השדרה תאפשר לך גמישות בחיים. 

98092932706c1ccc221dd4683fa412e8

 

בדיקת דם מיקרוסקופית המראה הימצאות קנדידה

 

 

הכותב : ד"ר שמי שגיב כירופרקט מומחה לרפואת ספורט

B.Sc תואר ראשון פיזיולוגיה של המאמץ

M.Sc  תואר שני ביומכניקה של הספורט

נציג ישראל לאולימפיאדת לוס אנג'לס בריצת המרתון אלוף ישראל במרתון ואלוף ישראל בטריאתלון ( ק. גיל)

By | 2016-01-31T09:39:56+00:00 ינואר 31st, 2016|כתבות נוספות|0 Comments