קשיי שינה

 

קשיי שינה

אם את או אתה חווים קשיי שינה אינכם לבד. יותר מ-25% מכלל האוכלוסייה בעולם המערבי סובלת מקשיי שינה. חלקם חווים אפיזודות של קושי בשינה ועבור חלק זה נהפך למצב כרוני. קשוי בשינה מוגדר כקושי בלהירדם ו|או להישאר ישן. לחוסר ביכולת להירדם ישנם תופעות פיזיות ופסיכולוגיות חריפות ביותר. למעשה גופנו חייב!! שעות שינה.

גופנו חייב מינימום של 6-8 שעות שינה ובקרב ילדים אף 9-10 שעות. כמות שעות השינה חשובה אך לא פחות זה איכותה. בזמן שינה עמוקה מופרשים כימיקליים והורמונאליים במוח ובגוף החיוניים ביותר לתפקודו הבריא של הגוף. מנגנוני הריפוי, השיקום והגדילה של הגוף מתרחשים בזמן שינה עמוקה.  ככול שהעומס על גופנו גדל, כמו אולי עבודה קשה, מתח ואף פעילות גופנית, כך גם, גופנו זקוק ליותר שעות שינה כדי להתאושש בצורה נאותה.

חוסר בשעות שינה מוביל לפציעות, לירידה בתפקוד מערכת החיסון ובכך גורם לשפעות ומחלות, לעייפות ותשישות, לאי- יכולת להתמקד במטלות היום- יום ועוד מגוון של תסמינים.

הגורמים לקשיי שינה הינם מגוונים ביותר:

פסיכולוגיים- מתח, דאגה. לרוב כשהמקור לדאגה חולף השינה גם השינה חוזרת למצב תקין.

תזונה- צריכה של משקאות ומזונות היוצרים מצב של ערות – קפא, אלכוהול, חומרים ממריצים או אף כתופעות לוואי לתרופות ומשככי כאבים.

פיזיים- כאבים, מיטה לא נוחה, רעשים סביבתיים. קור\חום.

טיפול מהפכני בכירופרקטיקה שפותח לאחרונה מאפשר שחרור מתח מחוט השדרה . טיפול בשיטת NETWORK SPINAL ANALYSIS NSA –  מפסיק את ההתנהלות המגננתית ומאפשר למוח דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר. הטיפול מתבצע באמצעות מגע עדין ומדויק בנקודות אסטרטגיות בחוט השדרה.

שיפור בכאבים

המתח הכרוני בשרירי הגב יורד, תפקוד החוליות משתפר והלחץ מהדיסק  משתחרר. היציבה משתפרת, עמוד השדרה מתגמש ועומד בצורה יעילה בעומסי היומיום. המתח הגופני הפנימי נרגע ותפקוד המערכות הפנימיות משתפר: כך גם הנשימה, הלב ולחץ הדם, מערכת העיכול ועוד. מערכת החיסון מתחזקת והגוף מרגיש בריא יותר.

ירידה במתח

המתח הרגשי\נפשי נרגע, משתפרת היכולת להתמודד עם מצבי חרדה, עצבנות, דיכאון, עייפות קשיי שינה וכו'. הגוף מפתח דפוסים עצביים המאפשרים לזהות  ולשחרר מתח שנאגר בגוף ומשכלל את יכולת הריפוי העצמית. גמישות חוט השדרה תאפשר לך גמישות בחיים.

עצות לשינה בריאה

  • מקלחת חמה לפני השינה
  • שמע מוזיקה מרגיעה
  • הקפד לישון באותה שעה ולקום באותה שעה
  • שתה תא קמומיל או אניס
  • אוורר את חדר השינה
  • דאג למזרן נוח לשינה
  • הימנע מלראות תכוניות טלוויזיה העלולות ליצור מטרד מחשבתי
  • החשך את החדר ונטרל רעשים סביבתיים
  • בצע תרגילי נשימות או מתיחות לפני השינה

טיפול מהפכני בכירופרקטיקה שפותח לאחרונה מאפשר שחרור מתח מחוט השדרה.

טיפול בשיטת NETWORK SPINAL ANALYSIS NSA –  מפסיק את ההתנהלות המגננתית ומאפשר למוח דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר. הטיפול מתבצע באמצעות מגע עדין ומדויק בנקודות אסטרטגיות בחוט השדרה.

 

שיפור בכאבים

המתח הכרוני בשרירי הגב יורד, תפקוד החוליות משתפר והלחץ מהדיסק  משתחרר. היציבה משתפרת, עמוד השדרה מתגמש ועומד בצורה יעילה בעומסי היומיום. המתח הגופני הפנימי נרגע ותפקוד המערכות הפנימיות משתפר: כך גם הנשימה, הלב ולחץ הדם, מערכת העיכול ועוד. מערכת החיסון מתחזקת והגוף מרגיש בריא יותר.

ירידה במתח

המתח הרגשי\נפשי נרגע, משתפרת היכולת להתמודד עם מצבי חרדה, עצבנות, דיכאון, עייפות,  קשיי שינה וכו. הגוף מפתח דפוסים עצביים המאפשרים לזהות  ולשחרר מתח שנאגר בגוף ומשכלל את יכולת הריפוי העצמית. גמישות חוט השדרה תאפשר לך גמישות בחיים.

הכותב : ד"ר שמי שגיב כירופרקט מומחה לרפואת ספורט

B.Sc תואר ראשון פיזיולוגיה של המאמץ

M.Sc  תואר שני ביומכניקה של הספורט

נציג ישראל לאולימפיאדת לוס אנג'לס בריצת המרתון אלוף ישראל במרתון ואלוף ישראל בטריאתלון ( ק. גיל)

By | 2016-01-31T10:38:14+00:00 ינואר 31st, 2016|כתבות נוספות|0 Comments