טיפול בהריון

טיפול בכאבי גב תחתון ואגן בהריון כירופרקט

 

 

ברבות השנים נתון עמוד השדרה ללחצים רבים:גיל ההתבגרות, יציבה לקויה המתפתחת עם ישיבה של שנים על ספסל הלימודים, שעות רבות מול המחשב, נשיאת תיקים כבדים, ספורט ועומסים רבים. ואז מגיע ההריון.

במהלך ארבעים שבועות  של התפתחות העובר, משקל האם יעלה באופן אידאלי ב 10-20 קילוגרמים. גידול זה במשקל משפיע על עמוד השדרה  ויציבתו. חלוקת משקל בלתי מאוזנת על החוליות, משפיעים על העצבים, השרירים וניידות המפרקים בעמוד השדרה ובאגן. בגלל שמרבית המשקל מופקד באזור הבטן, מרכז הכובד של האם נע קדימה. אי יכולת המבנה להסתגל לשינויים יכול לגרום לכאבים בגב התחתון.

טיפול כירופרקטי בזמן ההיריון, מבטיח איזון וייצוב אגן הירכיים. כאשר עצמות אגן הירכיים מאוזנות, הרחם מסוגל לגדול באופן סימטרי עם התינוק המתפתח בתוכו. באם עצמות אגן היריכיים ועצם העצה נמצאות במצב של אי יישור או סבלוקסציה, זה משפיע ישירות על האופן בו הרחם נתמך. 

תמכיה בלתי שווה של הרצועות המחזיקות את הרחם יגרמו לפיתול הרחם ויקטינו את מרחב המחייה המרבי של העובר. המנח המתאר תופעה זו נקרא לחץ תוך רחמי (constraint Intauterine ) . הגבלות התנועה של העובר במשך ההיריון יכולות למנוע ממנו להיכנס למיקום הטוב ביותר ללידה, מה שעשוי להוביל לחבלי לידה ארוכים וכואבים עם סיכוי רב יותר להתערבות רפואית בלידה.

טיפול כירופרקט כאבי גב וצוואר

טיפול כירופרקטי יכול לעזור לנשים הרות הסובלות מ: כאביר אש, כאבי גב,  כאבי רגליים ואישיאס, בחילות, וטחורים, עצירות, נפיחות, נימלול בידיים או ברגליים, סינדרום תעלה כרפלית. וצווא

מחקרים מצביעים על כך שנשים שעברו זריקה אפידורלית בזמן הל

בזמן ההריון האגן מתרחב וזאת כדי לאפשר את התפתחותו התקינה של העובר. לא פעם קורה שהאגן אינו חוזר למנחו הטבעי. הבדיקה  הכירופרקטית יכולה לאתר ולתקן חוסר איזור זה.ידה מתגבר הסיכוי להתפתחות כאבי גב . זאת משום שהזריקה יכולה לפגוע ישירות בחוט השדרה. הטיפול בשיטת NSA משחרר את חוט השדרה מהמתח ומאפשר את התפקוד התקין והבריא של מערכת העצבים.

 

האם הטיפול הכירופרקטי בטוח בזמן ההריון? האם קיים סיכון לעובר או להתפתחות ההריון כתוצאה מטיפול כירופרקטי? 

זו שאלה שכיחה הנשאלת על ידי נשים בהריון. הטיפול בשיטת NSA הינו עדין ובטוח ואין בו שום חשש או סיכון. נהפוכו, הטיפול משפר את יכולת הגוף להתמודד עם השינויים הפיזיולוגיים ובכך מאפשר התפתחות תקינה ובריאה של ההריון.

טיפול בשיטת NETWORK SPINAL ANALYSIS  מפסיק את ההתנהלות המגננתית ומאפשר למוח דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר.49aafebe2d0fb2ec3cb89d196640447b

הטיפול מתבצע באמצעות מגע עדין ומדויק בנקודות אסטרטגיות בחוט השדרה. מגעים אלו משדרים למוח ולמערכת  העצבים לתפקד בדפוסים של הרפיה, רוגע וביטחון:

–          המתח הכרוני בשרירי הגב יורד, תפקוד החוליות משתפר, והיציבה משתפרת, עמוד השדרה מתגמש ועומד בצורה יעילה בעומסי היומיום.

–          המתח הגופני הפנימי נרגע ותפקוד המערכות הפנימיות משתפר: הנשימה, הלב ולחץ הדם, מערכת העיכול ועוד. מערכת החיסון מתחזקת והגוף מרגיש בריא יותר.

–          המתח הרגשי\נפשי נרגע, משתפרת היכולת להתמודד עם מצבי חרדה, עצבנות, דיכאון, עייפות קשיי שינה וכו.

–          הגוף מפתח דפוסים עצביים המאפשרים לזהות  ולשחרר מתח שנאגר בגוף ומשכלל את יכולת הריפוי העצמית.

הכותב : ד"ר שמי שגיב כירופרקט מומחה לרפואת ספורט

B.Sc תואר ראשון פיזיולוגיה של המאמץ

M.Sc  תואר שני ביומכניקה של הספורט

נציג ישראל לאולימפיאדת לוס אנג'לס בריצת המרתון אלוף ישראל במרתון ואלוף ישראל בטריאתלון ( ק. גיל)

By | 2016-01-27T13:47:28+00:00 ינואר 27th, 2016|שיטות טיפול|0 Comments