טיפול בילדים

כירופרקטיקה לבריאות והתפתחות הילד

 

ילדים במתח!!!

הילדים כיום נתונים במתחים ולחצים שלא היו בעבר. יש לכך השלכות עמוקות על הבריאות ועל איכות החיים שלהם, לטווח הקרוב והרחוק. נכון ,את העולם שמסביבנו לא נוכל לשנות, אך בעזרת גישה טיפולית חדשנית אפשר להחזיר את הגוף לניהול רגוע, מדויק ובריא.

.הסיבות לעלייה במתח אצל ילדים נעוצות בשינוי באורח החיים בעשורים האחרונים:

קצב החיים וקצב האירועים שמסביב עלה בצורה דרמטית.

הצורך לעבוד סביב השעון, בדרך כלל שני ההורים, כך שנוכחות ההורים בבית נמוכה. כשהם בבית הם בלחץ להספיק, ואין זמן להתפנות אל הילדים, פיזית ורגשית, או כמו שנקרא היום אין "זמן איכות".

הילדים עצמם מוצפים בגירויים שלא היו בעבר: טלוויזיה, מחשב, אינטרנט, פלאפון. המון אינפורמציה שאי אפשר להכיל את כולה.

החשיפה לאלימות בטלוויזיה, משחקי המחשב, אך גם בבית הספר.

הילדים בלא יוצאים מהבית אל המרחב והאוויר הצח. הם ממעטים להפעיל את הגוף, ולמתח שנצבר באופן טבעי בגוף אין הזדמנות להשתחרר, אלא מוסיף להיאגר.

אין מפגשים חברתיים כמו שהיו "פעם"- בגינה, במגרשים, במשחקי המחבואים.

המתח המצטבר הזה הופך למתח דרכו מפעיל המוח את מערכותיו השונות. בעצם המוח חווה את החיים כשדה קרב ופועל בהתאם.

 לקויות קשב וריכוז, לקויות יציבה, פציעות ספורט בילדים, מדרסים לילדים, כאבי גב

 

התוצאות הן:

מבחינה נפשית – עצבנות יתר, רגזנות, כעס, חוסר שקט אלה הם דרכים נורמליות של הגוף לפרוק את המתחים האלו. מכאן מתפתחות התופעות שמקבלות שמות של מחלות כמו- היפראקטיביות, בעיות קשב וריכוז, חרדות ופחדים., ליקויי שינה.

 

מבחינה פיזית – המוח מתרגם את המתח של הילד למתח בשרירים והמפרקים, למתח בעמוד השדרה, התוצאה היא יציבה לקויה שגורמת לכאבים.

המוח שנמצא בסטרס (stress) קבוע מפעיל את המערכות הפנימיות בצורה שמתאימה למלחמה ולא לרוגע. המחקר הרפואי כיום קובע חד משמעית שהסטרס הוא גורם מרכזי בהתפתחות בעיות נשימה (אסטמה וברונכיט), בעיות עור, בעיות עיכול (רגישויות, עצירויות) , וחולשה של מערכת החיסון. הוא אחראי גם להתפתחות של בעיות לב וכלי דם, בעיות הורמונליות, ובעיות נפשיות.

אם כן, ללא ספק , המתח לא תורם לבריאות ילדנו. אך איך אפשר לשנות את העולם בו אנו חיים?

ברור שאי אפשר, אך ניתן לשנות את הדרך בה רואים הילדים את אותו עולם ומתרגמים אותו פנימה לתוך גופם.

Network Spinal Analysis

בעשרים השנים האחרונות מתפתחת גישה טיפולית כירופרקטית בשם Network Spinal Analysis , ע"י ד"ר Donnald Epstein בקולורדו שבארה"ב. ייחודה הוא בגישה ישירה למערכת העצבים המרכזית. הטיפול ידני ומכוון לחוט השדרה בצמתים נוירולוגיים מדויקים ביותר.טיפול כירופרקט לקויות קשב וריכוז

בזמן הטיפול הילד שוכב על הבטן, הוא מרגיש שנשימתו הופכת קלה ומלאה, הוא חש בתנועה עדינה בגופו, שמתפתחת בהדרגה לתנועות לכל אורך עמוד השדרה. הגוף למעשה משחרר את עצמו , ומעצב את עצמו מחדש: הנשימה הופכת פתוחה , היציבה מזדקפת, הילד הופך רגוע יותר, נפתח להוריו לחבריו, מוותר על פחדיו וחרדותיו. בעיות במערכות פנימיות כמו מערכת העיכול, העור, החיסון וההורמונלית משתפרות.

הייחוד בעבודה זו היא שהגוף משחרר את עצמו ולומד לעבוד אחרת- המטופל למעשה מבריא את עצמו! כל מה שנחוץ לכך הוא מגע מדויק של המטפל בנקודות ה- reset של מערכת העצבים והשאר נעשה מאליו, על פי ה"תוכנה" האישית של כל אחד.

מסתבר, שכל הכלים להחלמה קיימים בתוכנו, ובד"כ אין צורך בהתערבות רפואית ותרופתית. זו גם הסיבה לכך שהשינוי נשמר, שהרי הוא נלמד ונשמר במערכת העצבים. משהוסרו ההפרעות להתפתחותו, יכול הילד לממש את הפוטנציאל האמיתי שלו.

 

הכותב : ד"ר שמי שגיב כירופרקט מומחה לרפואת ספורט

B.Sc תואר ראשון פיזיולוגיה של המאמץ

M.Sc  תואר שני ביומכניקה של הספורט

נציג ישראל לאולימפיאדת לוס אנג'לס בריצת המרתון אלוף ישראל במרתון ואלוף ישראל בטריאתלון ( ק. גיל)

By | 2016-01-27T13:45:35+00:00 ינואר 27th, 2016|שיטות טיפול|0 Comments