שינה נכונה

שינה נכונה ובריאה

הרגלי שינה בריאים

שינה על הבטן: ככלל שינה על הבטן פחות מומלצת מן הסיבות הבאות:  הבעיה הראשונה עם תנוחה זו היא שהראש והצוואר פונים ימינה fc6a52678381250765a4ac071bcd5270
או שמאלה , דבר העלול ליצור מתח בשרירי הצוואר ולהגביל את אספקת הדם לשרירים אלה. 
בנוסף לכך קיימת הגברה של הלורדוזה המותנית הגורמת לעליית המתח והלחץ בגב התחתון.

אם בכל זאת את\ה מעדיף\ה לישון על הבטן, נסה\י לשים כרית תחת הכתף והחזה בצד אליו פונה הראש, בצורה זו את\ה מקטין\ה את המתח הנוצר בצוואר, כיפוף קל של אחת הרגליים יקל על המתח הנוצר בגב התחתון.

שכיבה על הצד:  נחשבת לתנוחת השכיבה המומלצת ביותר בתנאי שכרית תחת הראש והצוואר תומכת את עמוד השדרה הצווארי בהמשך ישר לעמוד השדרה הגבי.  רצוי ששתי הידיים יפנו לצד אליו פונה הראש ואת\ה יכול\ה להשתמש בכרית נוספת לתמוך את הידיים או את הרגליים. על הברכיים (שתיהן או רק אחת מהן) להיות כפופות על מנת להפחית את הלורדוזה המותנית ולמנוע לחץ באזור. זו בדרך כלל תנוחת השכיבה המועדפת על ידי אנשים הסובלים מבעיות גב תחתון.

שינה על הגב:בשעת שינה על הגב, מומלץ להשתמש בכרית דקה התומכת את הראש ואת הלורדוזה הצווארית. אין להשתמש בכרית עבה (מלבד בגיל המבוגר). הדוחפת את הצוואר והראש קדימה בתנוחה לא טבעית. תמיכה תחת הברכיים או השוקיים עוזרת בהפחתת המתח והלחץ מעמוד השדרה. בשעת שינה על הגב קיימת נטייה לנחור יותר מאשר בתנוחות שינה אחרות . כמו כן אנשים הרגלים לישון על הגב נוטים לסבול מכאבי גב תחתון בסופי שבוע כאשר הם ישנים יותר מהרגיל כתוצאה ממתח מוגבר על השרירים הרצועות והגידים.

בנוסף לנ"ל קיימת חשיבות לסוג המזרון. מזרון טוב ונוח לא קשה מדי ולא רך מדי, הינו חשוב מאוד, ביחוד לילדים הזקוקים לתמיכה טובה בגב בשנות ההתפחות של עמוד השדרה.

זכור, כדי לרכוש הרגל שינה חדש, עליך להתחיל את השינה בתנוחה הרצויה לך כל לילה במשך 3 שבועו. לא חשוב אם תתהפך\י במשך הלילה זה טבעי ותסיים\י בתנוחת אחרת. במשך התקופה הזאת ההרגל לאט לאט יחדור לתודעתך ותוכל\י לשנות את תנוחת השינה.

By | 2016-01-27T14:03:11+00:00 ינואר 27th, 2016|כלים לבריאות|1 Comment